Altyn s.r.o. Altyn s.r.o. Altyn s.r.o. Altyn s.r.o.

Vážení přátelé,

Vítejte na stránkách Yacht Club Marine Atlyn. I s Vámi bychom se rádi podělili i nezapomenutelný zážitek z plavby v pobřežních vodách Středozemního moře. Nabízíme Vám služby v přístavech Tivat, Bar nebo Budvar což jsou přístavy v Černé Hoře. A jako speciální nabídku pro Vás máme možnost plavby na jachtě Eva, která umožňuje absolvovat plavby do 200 mil od pobřeží a skýtá možnost plout podél Evropy či Afriky.

Romantika nekonečných obzorů, tyrkysové moře, spalující slunce, vůně přístavů a mořská bríza, středomořské uličky plné taveren, piniové háje, olivovníky a zpěv cikád. To vše a mnoho dalších zážitků na naší plachetnici v Jaderském či Egejském moři. Jachting není jen pro bohaté a vyvolené, dnes je dostupný stále většímu počtu lidí.

Připravili jsme pro Vás plavby v Chorvatsku a Řecku. Nejde pouze o rekreaci, ale o kombinaci aktivního odpočinku s poznáváním života na moři. Navštívíte nejen překrásné středomořské přístavy a památky, ale naučíte se také napínat plachty, refovat, správně je nastavovat na vítr, „číst moře“. Naučíte se základům navigace, nautiky, meteorologie a astronomie, naučíte se řídit loď ve dne i v noci, seznámíte se s odpovědností za rozhodnutí a užijete si spoustu legrace a zábavy.

Předkládáme Vám naši nabídku na strávení Vaší příští dovolené v Černé Hoře na jedné z lodí, kterou provozuje naše partnerská charterová společnost YACHT-MONTENEGRO.

Kotveni pod Sounionem - Recko

Proč Černá Hora?

Proč jachta?Altyn s.r.o. Altyn s.r.o. Altyn s.r.o. Altyn s.r.o.

Předávání lodi

Jaká je výhoda při najmutí profesionálního kapitána?

  • Nemusíte nést odpovědnost za loď ani posádku, nemáte žádné starosti a můžete odpočívat
  • Kapitán zná místa a přístavy, může poradit, kam jít a co dělat
  • Kapitán nezasahuje do vašeho soukromí, obyčejně spí odděleně od posádky


Altyn s.r.o. Altyn s.r.o. Altyn s.r.o.
K dispozici máme
  • Jachty
  • Motorové jachty
  • Katamarány
  • Lodě na rybolov
  • Kapitány

Informace o počasí

Průměrné počasí v Chorvatsku
MĚSÍCLedenÚnorBřezenDubenKvěten ČervenČervenecSrpenZáříŘíjenListopad Prosinec
PRŮMĚRNÁ TEPLOTA VZDUCHU [°C]89111418 222424211713 10
PŮMĚRNÁ TEPLOTA MOŘE [°C]1010121418 222424212012 10


Průměrné počasí v Černé Hoře
MĚSÍCLedenÚnorBřezenDubenKvěten ČervenČervenecSrpenZáříŘíjenListopad Prosinec
PRŮMĚRNÁ TEPLOTA VZDUCHU [°C]1112141822 262829252113 13
PŮMĚRNÁ TEPLOTA MOŘE [°C]1010121419 232424202013 10


Průměrné počasí v Řecku
MĚSÍCLedenÚnorBřezenDubenKvěten ČervenČervenecSrpenZáříŘíjenListopad Prosinec
PRŮMĚRNÁ TEPLOTA VZDUCHU [°C]1314162025 303333292419 15
PŮMĚRNÁ TEPLOTA MOŘE [°C]1010121620 242526252316 10Přiblížení na čem by jste se mohli plavit a další nezbytné informace

Předávání lodi

Loď

Naši plavbu podnikneme na některé lodi z naší flotily a rádi bychom Vám přiblížili alespoň jednu z nich - jednostěžník, cruiser, neboli kajutovou plachetnici, maximálně 12 m dlouhou. Plavba probíhá převážně pod napnutými plachtami, v bezvětří na dieslový motor. Loď je vybavena malým nafukovacím člunem s pomocným motorem, záchrannými vestami, navigačními přístroji a vysílačkou, plynovým sporákem, ledničkou, rádiem s CD přehrávačem. Za plavby lze na lodi využít napětí 12 V, v přístavu se loď připojí na napětí 230 V. Na lodi je pitná i užitková voda v nádržích.

Nocuje se přímo na moři, v zálivu na kotvě, nebo v přístavech u mola, kde jsou obvykle udržované a nové mariny, restaurace, obchody a další služby. Na lodi platí zásada dobrých mravů, námořní právo a právo země, pod jejíž vlajkou loď pluje.Předávání lodi

Ubytování

Loď je relativně velká, tři kajuty po dvou lůžkách + dvě lůžka v salonu. Maximálně se může plavit 6 členů posádky + kapitán a jeho zástupce (v Řecku musí být na lodi oba).

Kajuta na přídi je vždy vyhrazena kapitánovi (a jeho zástupci). Na lodi jsou lůžkoviny - deky, polštáře a čisté povlečení. Za teplých nocí lze spát i v kokpitu nebo na palubě na karimatce, přímo pod hvězdami, což bývá nezapomenutelným romantickým zážitkem.

Na lodi je záchod, ale používá se pouze za plavby v nouzi, nebo při kotvení na moři, sprcha, studená a teplá voda. Hygiena je možná v marinách, kde jsou obvykle čisté a moderní sprchy a WC vybavené toaletním papírem. Mýdlo a ručník musí mít každý člen posádky svůj.


Vybavení

Je třeba vzít s sebou vše tak, aby posádka byla připravena na chlad a déšť. Plavba se uskutečňuje za každého počasí, pokud nehrozí nebezpečí. Je lépe věci sundávat, než je nemít a trpět zimou. Pokud bude nádherné počasí, postačí trička, krátké kalhoty a plavky, bude-li chladno je nutné spodní prádlo, svetr a větrovka. Nutná je i pláštěnka, pracovní rukavice a náhradní boty, případně kalhoty šusťáky. Do sprch pantofle, kterým nevadí voda. Dále je užitečná baterka, blok, tužka, nepromokavé pouzdro na telefon, doklady a peníze. Vše co nechceme, aby bylo mokré musí být uloženo v nepromokavých obalech.


Hygiena

Na lodi je záchod, ale používá se pouze za plavby v nouzi, nebo při kotvení na moři, sprcha, studená a teplá voda. Hygiena je možná v marinách, kde jsou obvykle čisté a moderní sprchy a WC vybavené toaletním papírem. Mýdlo a ručník musí mít každý člen posádky svůj.


Strava

Stravu si bere každý podle sebe a své chuti. Bývá zvykem, že se podělí s ostatními. Je-dnou denně má jeden člen posádky službu jako kuchař a vaří pro všechny. Nevaří se za plavby, ale když loď kotví na moři nebo v přístavech a v tu dobu se i obědvá. Poté se pluje dále. Na lodi je lednička i plynový sporák, včetně nádobí. Doporučuje se, aby každý vzal pro sebe plastové nádobí, aby se nemuselo umývat.


Bezpečnost

Bezpečnost posádky a ochrana majetku a lodi patří mezi priority. Plavba tohoto typu není obvykle nebezpečná, neboť jde o plavbu v teritoriálním moři, nejdále tedy 10 mil od pobřežní linie, cca 17 km (nebezpečné je být na moři sám). Přesto je loď na vodě a nevyzpytatelná. Příroda a proměnlivý vítr může v extrémním případě loď při nečekaném a nepředvídaném poryvu převrhnout, což je asi tak pravděpodobné, jako že nás někdo srazí na chodníku autem. Ale stát se to může a nedobrovolná koupel hrozí. Proto je třeba s ní počítat a být na tuto situaci připraven.

Samozřejmostí jsou záchranné vesty, člun a další záchranné prostředky. Konzumace alkoholu a dalších omamných látek na lodi není povolena. Posádky si toto omezení mohou kompenzovat v přístavních krčmách. Každý člen posádky musí mít cestovní pojištění do zahraničí, vlastní léky či lékárničku.

Přes všechna bezpečnostní opatření bude před odjezdem podepsáno prohlášení o absolvování plavby na vlastní nebezpečí. Posádka sama doporučuje trasu a připravuje program. Program se podřizuje počasí, technickým a organizačním možnostem. Plavba je přerušena před bouří, limitována vzdáleností, nebo technickými možnostmi lodě.


Kapitán se, kterým můžete plout

Předávání lodi

Milan Trojan, 57 let, pochází z Pavlic u Znojma. Je to svým způsobem dobrodruh. Jeho expediční cesty ho zavedly až do Peru a Bolívie, kde navštívil a fotograficky zdokumentoval nejvýše položené Incké město na světě v Andských velehorách (5100 m.n.m). Plavil se po posvátném jezeře Titicaca a dokumentoval život posledních indiánů žijících na plovoucích ostrovech Uros. V Brazílii na řece Rio Negro lovil piraně a aligátory, na motorovém člunu sjížděl divoké vody pod jedněmi z nejmohutnějších vodopádů světa na řece Igu-acu.

Na Západní Sibiři v oblasti kolem města Kogalym se seznamoval s těžbou ropy, za Uralem poznával život místních domorodých kmenů Tatarů a Baškirů a pronikl do tajemství chovu stepních koní a výroby kumisu. Ze svých cest vydává dokumentárně-fotografické publikace. Je držitelem kapitánského průkazu skupiny C. Námořnické zkušenosti získal u pražské společnosti Sea Wolf.

Doprava

Do místa je možno využít vlastní dopravu autem nebo letadlem

Autem - Černá Hora, Chorvatsko, Itálie:


Odjezd: v sobotu cca v 6.00 hod. Cesta trvá cca 8-9 hodin. V podvečer se přebírá loď, což je asi hodinová práce pro kapitána.

Posádka zatím může prozkoumat okolí a seznámit se s domovskou marinou. Poté ubytování na lodi a plánování příštích dnů dle možností, počasí a přání členů posádky.

Návrat: v sobotu ráno za týden se loď předává a následuje odjezd.

Příjezd zpět do České republiky v sobotu v noci.

Řecko:


Letecky - odlet pátek (letiště Praha nebo Wien) cca v 10.00 hod. dle letového řádu. Přílet letiště Athény, cca 14. hod. dle letového řádu. Přesun do maríny, převzetí lodě, nákup, ubytování a plánování plavby.

Návrat: pátek, letiště odletu dle letového řádu.

Altyn s.r.o. Altyn s.r.o. Altyn s.r.o. Altyn s.r.o.

Naše služby v Černé Hoře včetně cen pro rok 2016

Naše služby pro přístavy Bar, Tivat nebo Budva:


(ceny uvedeny i v dokumentu Flotila YACHT CLUB MARINE ALTYN v Černé Hoře)
Altyn s.r.o. Altyn s.r.o. Altyn s.r.o. Altyn s.r.o.

PLAVEBNÍ PLÁNY